Select Page

Niekedy by ho mohol označiť za prapredkov všetkých SEO pluginov, ale nie je tomu tak. Tento plugin je zmesou pokročilých nástrojov, ktorých cieľom je poskytovať úplnú kontrolu nad optimalizáciou pre vyhľadávače, ale o čo viac ponúka v pokročilých nástrojoch, to chýba v organizácii a pomocníkovi, najmä pre začiatočníkov. Napriek tomu je WordPress SEO skvelý komplexný plugin, ak viete, čo robíte.
Výhody

Dokáže generovať súbory XML Sitemap a informovať hlavné vyhľadávače. Taktiež vám umožňuje vylúčiť taxonómie a typy príspevkov.
Tento plugin môže vyčistiť trvalé odkazy alebo odkazy, ktoré smerujú späť na váš web, ale túto funkciu môže narušiť veľa iných pluginov.
Vynúti kanonické adresy URL na všetkých stránkach.
Jednou z najlepších funkcionalít je schopnosť plne prispôsobiť Drobečkovú navigáciu. Pokročilí užívatelia môžu dokonca vložiť fragment kódu tak, aby ich Drobečková navigácia vyzerala presne tak, ako chcú.
Ďalšou skvelou funkcionalitou je možnosť pridať konkrétne odkazy k vašim kanálom RSS tak, aby ich Scraper tiež zachytili a dostali ste kredit ako pôvodný zdroj.
Ak dávate prednosť použitie jedného SEO plugin, ako je tento, môžete priamo v rámci WordPress SEO jednoducho preniesť dáta z iných pluginov.
WordPress SEO vám umožňuje priamo z pluginu upravovať súbory htaccess a robots.txt.

Zápory

Nezdá sa, že by súbory XML Sitemap vždy fungovali a keď áno, tak postrádajú organizáciu.
Mimoriadne chýbajú tipy pomocníka a dokonca prístup na stránku FAQ. Nájdenie existujúcej stránky FAQ, zaberie celú večnosť. Bolo by oveľa lepšie, keby vedľa volieb pluginu existovali odkazy, ktoré by smerovali na konkrétne časti stránky FAQ.
Plugin je celkom rozsiahly a využíva príliš veľa prostriedkov procesora.
Celému pluginu chýba organizácia a estetický vzhľad. Je tu príliš veľa obsahu v miestach, na ktoré nepatrí, vďaka čomu je jeho čítanie a organizácia pomerne náročná.

Jednoduchosť použitia

Nemôžem povedať, že by bol WordPress SEO plugin by Yoast naozaj jednoducho použiteľný, ale môže sa pochváliť dostatkom funkcií a možno ho označiť za komplexné riešenia na optimalizáciu pre vyhľadávače. Ak ste začiatočník, zostal by som radšej obďaleč, ale ak ste pokročilým užívateľom alebo i stredne pokročilým užívateľom, potom by ste mohli tento plugin vyskúšať.
WordPress SEO by Yoast

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!