Select Page

Šialenstvo okolo 21. decembra a údajnej mayskej predpovedi o konci sveta naplno prepuklo asi pred rokom a od tej doby sa verejnosť prie o pravdivosť týchto katastrofických proroctiev. NASA sa rozhodla tiež zapojiť a zverejnila špeciálnu stránku aj upokojujúce video, ktoré vysvetľuje, prečo svet určite nezanikne.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2wimiRUHMI4[/youtube]

Video malo byť očividne odvysielané až 22. decembra, ako konieckoncov napovedá aj jeho názov. Vysvetľuje, že mayské proroctvo bolo pochopené zle, kalendár nekončí 21. decembrom a neexistuje žiadne proroctvo, ktoré by o tomto dátume hovorilo. Čo však neznamená, že by celá vec nebola úplne fascinujúca, ako to dokazuje aj 35 rokov trvajúci záujem astrológa Carlson, ktorý vo videu vystupuje.

Mayské počítanie času, kalendár a systém znakov patrí medzi najkomplexnejšie, ktoré sme kedy objavili. Nikde ale nie je popisovaný koniec sveta. Aj vedci vo videu potvrdzujú, že v okolí našej planéty sa nevyskytuje žiadny meteorit ani iné teleso, ktoré by mohlo spôsobiť katastrofu takéhoto rozsahu. Keby také bolo, už by sme ho všetci videli na oblohe. Rovnako tak nie je ohrozením Slnko, aspoň v súčasnej dobe, a vôbec sa zdá, že nás vianočné sviatky predsa len neminú.

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!