Select Page

Gigantické mesto s pyramídami a sfingami, či len podmorské hory piesku a kameňa? Kanadský bádateľ Paul Weinzweig s manželkou Pauline Zalitzky tvrdí, že „potopené mesto“ vykazuje známky vyspelej civilizácie. Avšak zábery nasnímané podmorským robotom odbornú verejnosť príliš nepresvedčili.

Kanadskí výskumníci so svojím tímom objavili potopené mesto pri východnom pobreží Kuby už pred dvanástimi rokmi. Teraz sa na miesto vrátili aj so špeciálnym robotom, ktorý podľa ich slov zaznamenal detailné zábery podmorského dna.

„Špeciálny robot objavil približne kilometer a pol pod morskou hladinou niekoľko sfíng, štyri veľké pyramídy, ulice a dokonca stavby s vyrytými nápismi, ktoré svedčia o tom, že namiesto predtým obývala vyspelá civilizácia,“ uviedol pre médiá Paul Weinzweg.

Zem pod mestom sa zrejme prepadla a zaliala ho voda, podobne ako pri legende o bájnej Atlantíde. Následná analýza z urobených záberov ukázala, že architektúra pripomína kultúru Teotihuacán, ktorá obývala Latinskú Ameriku v 1. – 8. storočí nášho letopočtu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K7EVLPkx0bU[/youtube]

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!