Select Page

Znepokojujúce správy sa dostali von zo školiaceho strediska ukrajinského námorníctva, ktoré sa nachádza v Sevastopole na pobreží Čierneho mora. Tamojší vojenskí odborníci majú podľa týchto informácií školiť špeciálne delfínie komando, ktoré by malo likvidovať nepriateľských potápačov.

  • Facebook
  • Google+
  • Pinterest
  • Gmail
  • VKontakte
  • LinkedIn

Nevinné podmorské cicavce údajne prechádzajú výcvikom, keď sú im na hlavu pripevňované vystreľovacie nože a pištole, ktorými majú strieľať po živých cieľoch.

Využitie delfínov pre vojenské účely nie je zďaleka nič nové. Ako bývalý Sovietsky zväz, tak USA sa od konca 2. vojny venovali výskumom, pri ktorých využívali neobyčajných schopností a inteligencie, ktorými sú delfíny preslávené.

Američania trénovali delfíny napríklad ako „vyhľadávače mín“ a existoval aj projekt, kedy boli zvieratá školené ako „zabijaci“. Tí atakovali potápačov, ktorí vykonávali podvodnú špionáž v amerických prístavoch. Sovieti zase učili svoje delfíny umiestňovať míny na nepriateľské lode. Medzi nimi bolo aj niekoľko „parašutistov“, ktorí boli ako výsadkári zhadzovaní do mora z helikoptér a zvládali tak dokonca výsadok s padákom.

Výchova delfínov „sniperov“ ale pobúrila aj vojenských špecialistov, pretože tí sa zhodujú v tom, že delfín, ktorý má na hlave prirobenú akúkoľvek zbraň, je v podstate odsúdený k istej smrti. S najväčšou pravdepodobnosťou mu totiž táto zbraň potom, čo vystrelí, spôsobí ťažké poranenie mozgu. Ukrajina tak cvičí vlastne obdobu arabských samovražedných zabijakov. Avšak s tým rozdielom, že títo teroristi si o svojom nezvratnom osude rozhodnú sami, ale nevinný delfín je do tejto role vmanipulovaný človekom.

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!