Select Page

Snáď žiadna vojenská základňa nie je tak slávna ako Area 51 (Oblasť 51) v americkej Nevade. Kvôli svojej nepochybnej spojitosti s tajným leteckým výskumom je už niekoľko rokov predmetom mnohých konšpiračných teórií. Tým však nahráva aj samotný prístup americkej vlády, ktorá jej existenciu až do roku 1994 vehementne popierala. Základňa bola pritom založená už v roku 1957.

  • Facebook
  • Google+
  • Pinterest
  • Gmail
  • VKontakte
  • LinkedIn

Podľa konšpiračných teórií tu armáda v podzemných laboratóriách skúma mimozemskú techniku i tela mŕtvych návštevníkov z vesmíru. Podľa iných hypotéz ide o miesto, kde Američania v roku 1969 nafilmovali pristátie Apolla 11 na Mesiaci. Každopádne cesty, ktoré sem vedú, sú pusté a prázdne. Lemujú ju kontrolná stanica a cedule, ktoré zakazujú fotografovanie a upozorňujú na vstup do zakázanej oblasti. Okolité hory znemožňujú radarové sledovanie areálu.

Vypočúvali tu skutočného mimozemšťana?

Viac informácií médiá získali až v roku 1989 od bývalého zamestnanca Roberta (Boba) Lazára, ktorý na základni v roku 1988 pracoval. Ten uviedol, že v podzemí je tajné laboratórium S4, ktoré sa zaoberá výskumom mimozemskej techniky. Lazar podľa svojho vyjadrenia pracoval spolu s ďalšími inžiniermi na pohone kozmických lodí. Americká vláda všetky informácie poprela, ale neskôr sa ukázalo, že dotyčný muž na základni skutočne pracoval.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=a7uqP46zdsA[/youtube]

S podobnou informáciou prišiel v roku 1996 aj muž, ktorý v americkej televízii vystúpil pod menom Victor a uviedol, že v jednom z podzemných hangárov sa skúmajú mimozemské bytosti. Zdôvodnil to videonahrávkou výsluchu mimozemšťana (Area 51: The Alien Interview), ktorú z Oblasti 51 prepašoval. Tvor sa s dôstojníkmi dohováral telepaticky. O vierohodnosti videa sa ale vedú spory. Podľa ufologov je pravé, podľa filmárov je na zázname v skutočnosti bábka.

Podľa niektorých zdrojov sa v Oblasti 51 tajne vyvíjajú chemické zbrane. Malo by to byť v oblasti Groom Lake. Na snímkach, ktoré počas studenej vojny obstarali sovietské špionážne satelity, toho v Groom Lake moc vidieť nie je a hlavne, nič nepotvrdzuje dohady o podzemných priestoroch, kde by sa zbrane mali testovať. Iné špekulácie zmieňujú polygón, kde sa skúšajú jadrové zbrane.

Každopádne miestni obyvatelia na oblohe skutočne často pozorujú neidentifikovateľné lietajúce objekty. Tie však s mimozemskými loďami nemusí mať nič spoločné. Na základni je niekoľko hangárov, ktorých účel je viac či menej známy – napríklad do toho najväčšieho sa zmestí Boeing 747 s raketovým nosičom. V súčasnosti tu má prebiehať výskum nového nadzvukového lietadla v rámci projektu Aurora a testovanie neviditeľných lietadiel určených pre taktický a strategický prieskum. Testované stroje využívajú 9,5 km dlhú dráhu, ktorá je najdlhšia na svete. Z novo dostupných dokumentov sa dnes tiež vie, že v roku 1963 sa tu testovalo titánové špionážne lietadlo A-12 zamerané proti Sovietom, ktoré maskovali makety neexistujúcich lietadiel roztodivných tvarov.

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!