Select Page

Príroda je mocná, ale oplýva aj neuveriteľnou krásou, ako je vidieť aj na úchvatnom časozbere „Ascendancy“ amerického fotografa a lekára menom Henry Jun Wah Lee. Do krátkeho snímku sa mu podarilo vtesnať čarovné detaily meteorického dažďa, búrok aj hviezd a vytvoriť tak jedinečnú atmosféru podfarbenú éterickou hudbou od Justina R. Durbane.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_304JRr0gHQ[/youtube]

„Chcel som nakrútiť meteorický roj Perzeidy pri jave zvanom meteorický dážď, podarilo sa mi ale zachytiť oveľa viac. Keď ste vonku, nikdy s istotou neviete, s čím príroda príde. Vždy buďte pripravení na magickú skúsenosť, „poznamenal Lee k videu natočenom v priebehu leta v národnom parku Joshua Tree a parku starodávnych borovíc osinatých Ancient Bristlecone Pine Forest.

Lee však nie je na poli úchvatných časozberných videí žiadnym nováčikom. Tejto činnosti sa venuje síce približne len päť rokov, napriek tomu už jeho práce vzbudili veľký záujem médií. Úspech tohto nezávislého filmára a fotografa z Los Angeles možno tkvie v tom, že pracuje aj ako lekár aplikujúci čínsku medicínu a pôsobí ako obhajca ľudských práv a technologický konzultant.

Cesta z mesta k prírode

„Ako niekto, kto vyrástol vo veľkomestách, začal som najprv navštevovať prírodu, aby som sa s ňou jednoducho sám znovu prepojil. Keď som bol vonku, uvedomil som si, o koľko vo svojom živote prichádzam. To, že som na vlastnej koži objavil, ako príroda funguje, mi pomohlo v pochopenie seba samého, „opísal Lee svoju cestu k prírode v rozhovore pre server časopisu Atlantic.

„Začal som na svojich túrach fotiť a nasnímané obrázky zdieľať s kamarátmi a mojimi pacientmi. Boli ohromení tým, čo sa v prírode ukrýva, rovnako ako tým, čo pokladali za môj zmysel pre estetiku. Potom som prešiel aj k experimentom s videom. Môj prvý pokus bol naozaj amatérsky, „priznal Lee a odkázal sa na vlastné stránky evosiastudios.com, ktoré mapujú jeho filmársky vývoj.

Leeho vášeň pre umenie, prírodu a medicínu vychádza z viery, že má príroda liečivú moc, ktorá môže osviežiť telo, otvoriť myseľ, odomknúť srdce a oslobodiť ducha. Jeho starostlivo pripravené videa hovoria same za seba a nie je divu, že za ne žnie naskrz kladné a obdivuhodné reakcie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q4DfIzwmk2s[/youtube]

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!