Select Page

Ľudia, ktorí žijú v idealistických predstavách, že ich pes je úplný génius, si môžu preveriť jeho „zručnosti“ podľa vzoru novozélandských ochrancov zvierat. Členovia tamojšej spoločnosti SPCA (Society for the Prevention of Cruelty to Animals) hľadali spôsob, ako upozorniť ľudí, ktorí nie sú rodenými milovníkmi zvierat, že napríklad psy sú vysoko inteligentné bytosti.

[youtube]http://youtu.be/chrzpnL1OEM[/youtube]

Ostatní etologovia tvrdia, že psia inteligencia je porovnateľná s inteligenciou trojročných detí. A ako inak toto tvrdenie doložiť ako dokázať, že zvieratá sú schopné neuveriteľných vecí?

A zdá sa, že sa to „odborníkom“ z Nového Zélandu podarilo. Vybrali troch chytrých psích hrdinov a začali s nimi niekoľkotýždňový výcvik, ktorého výsledkom sú asi prví psí vodiči na svete. Ich mená sú Monty, Porter a Ginny a všetci traja sú kríženci, ktorých spája osud týraných zvierat, zachránených ľuďmi zo SPCA. Skúsení cvičitelia pre nich zostrojili špeciálne vozítka s volantom a jednoduchým pákovým systémom, ktoré sa Monty a jeho kamoši naučili zručne ovládať. Do cestnej premávky ich zatiaľ ešte nikto neženie, ale zo skúšobných jázd na „testovacích okruhoch“ v laboratóriu a priľahlých vonkajších priestoroch riadili svoje „fára“ ako skúsení mazáci.

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!