Select Page

Spoločnosť Microsoft zmenila po 25 rokoch svoje firemné logo. Typicky čiernu farbu vystriedalo farebné logo, ktoré svojim dizajnom vychádza z nového grafického rozhrania chystaného operačného systému Windows 8. Microsoft sa snaží týmto krokom ukázať, že firma sa za niekoľko posledných rokov výrazne zmenila a čaká ju úplne nová éra.
[youtube]http://youtu.be/R0s-qKJzppc[/youtube]
„Je to už 25 rokov od doby, čo sme aktualizovali logo Microsoftu. A teraz nastala ideálna doba pre zmenu. Pre Microsoft je to veľmi vzrušujúci krok, pretože pripravujeme vydanie prakticky všetkých dôležitých produktov, „uviedol Jeff Hansen, šéf firemnej stratégie Microsoftu.

Nové logo Microsoftu
FOTO: Microsoft


Dôvod, prečo americký softvérový gigant zmenil svoje logo po tak dlhej dobe, je prostý. Snaží sa zjednotiť dizajn všetkých svojich produktov. „Od Windows 8 cez herné služby na Xboxu a Windows Phone 8 až po novú verziu kancelárskeho balíka Office – uvidíte spoločný vzhľad naprieč všetkými týmito produktmi,“ konštatoval Hansen.

Staré logo Microsoftu
FOTO: Microsoft


Podľa neho sa tak firma pripravuje na novú éru, kedy ľudia budú zvyknutí používať produkty Microsoftu nielen pri počítačoch, ale aj u telefónov, tabletov a televízorov. „Značka Microsoft predstavuje oveľa viac ako len logá či názvy produktov. Máme šťastie, že hrá úlohu v živote viac ako miliardy ľudí každý deň, „doplnil šéf firemnej stratégie Microsoftu.

Nové logo amerického počítačového giganta ľudia nezačnú okamžite vídať na všetkých produktoch firmy, vymieňať za staré ho budú zamestnanci postupne. Napríklad na oficiálnych stránkach Microsoftu tak ešte bolo vo štvrtok večer, niekoľko hodín po oficiálnom odhalení nového loga, stále ešte umiestnené to staré.

Tento rok je pre Microsoft jedným z najdôležitejších za posledné desaťročia. Okrem nových operačných systémov pre počítače a chytré telefóny sa totiž chystá na trh uviesť aj nový počítačový tablet Surface.

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!