Select Page

Dnes som bol vyzvaný koncernom LEGO na zrušenie webstránky www.legoplanky.cz. Prostredníctvom advokátskej kancelárie mi bol doručený e-mail, v ktorom ma ako predsedu predstavenstva Microitem žiadajú o okamžité zrušenie webstránky www.legoplanky.cz. Trochu ma tento e-mail zaskočil, pretože plániky k legu sú úspešnou učebnou pomôckou v materských školách, o čom svedčia aj referencie z materských škôl (kliknutím si prečítate referencie). Na druhej strane však chápem obchodnú politiku koncernu LEGO. Nemám však pocit, že by naša spoločnosť poškodila meno koncernu LEGO, ani iným spôsobom ovplyvnila alebo nebodaj znížila predajnosť.
Z e-mailu citujem časť:

Z obsahu internetových stránek je patrné, že internetové stránky provozujete za účelem zisku, a to na úkor našeho klienta. Vaše internetové stránky parazitují na výborné pověsti výrobků našeho klienta, což je v rozporu se závaznými pravidly hospodářské soutěže ve smyslu § 44 zákona obchodního zákoníku.

Ak sa však pozrieme na vec z druhej strany, tak napríklad niektoré škôlky si objednávali LEGO iba kvôli našim plánikom, čiže v takomto prípade sa jedná o prínos pre LEGO. Prečo koncern LEGO chce okamžite zrušiť ďaľšiu výrobu plánikov ?

K prípadu som sa vyjadril tiež na stránke Microitem: http://microitem.com/koncern-lego-vyzval-microitem-k-zruseniu-legoplanky-cz/

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!