Select Page

Spríjemnite návštevníkom vyhľadávanie. Tip na plugin, ktorý môže mnohým návštevníkom vašich webových stránok spríjemniť vyhľadávanie pomocou zvýraznenie hľadaného slova (reťazce).

Po dlhšej dobe si zase predstavíme nejaký ten plugin, ktorý je vydarený a aspoň tú kvapku užitočný. Tentokrát sa bude jednať o plugin, ktorého cieľom je spríjemniť pobyt (respektíve vyhľadávanie) na vašich stránkach návštevníkom.

Popis

Funkcia pluginu sa, ako som už spomenul v úvode tohto článku, priamo dotýka vyhľadávania na vašich stránkach. Ako? Plugin zvýrazňuje (farebne) na stránke s Vyhľadávanie Hľadaný reťazec. Návštevník sa teda môže vo výpise lepšie zorientovať a tiež si v hlave vytriediť články, ktoré sú priamo danej téme od tých, ktoré sa ho iba nepriamo dotýkajú.

Plugin je postavený na novom HTML 5, čo sa môže javiť „cool“, ale návštevníci používajúce Internet Explorer 8 si zvýraznenie tým pádom neužijú. Riešením je možné nastavenie CSS pre kompatibilitu s týmto prehliadačom, všetko je popísané na stránke pluginu v oficiálnom repozitári (v angličtine). Predvolená farbou zvýraznenie je žltá, všetko sa dá ale veľmi ľahko zmeniť pridaním jednoduchého CSS reťazce do príslušného súboru (väčšinou súbor style.css).

CSS řeťezec, který změní barvu zvýraznění na světle zelenou:
.hilite { background:#D3E18A; }

Inštalácia a aktivácia by mala prebiehať na aktuálnu verziu WordPress (verzia 3.4.1) úplne bez problémov. Vždy si to ale radšej overte priamo na stránke pluginu, kde máte v boxíka v pravej lište ukazovateľ dobré, alebo naopak zlé kompatibility s aktuálnou verziou WordPress.

Informácie o pluginu + odkaz na stiahnutie
Názov pluginu: Highlight Search Terms
Autor (ri): RavanH
Repozitár WordPress: http://wordpress.org/extend/plugins/highlight-search-terms/
Priamy link na stiahnutie: http://downloads.wordpress.org/plugin/highlight-search-terms.zip

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!