Select Page

Mnoho užívateľov WordPress (ale aj webových stránok všeobecne) sa stretáva s tým, že ich stránka na facebooku zobrazuje zlý náhľadový obrázok. K zdieľanému článku úplne irelevantné, čo čitateľa určite nepritiahne, skôr odradí. Riešenie je v podobne takzvaných metadát, pomocou ktorých facebooku povieme, aké obrázky má zobraziť. Tie je možné pridať ručne do šablóny alebo použiť plugin.

A čím sa vlastnou líšia od tých v depozitári WordPress? Konať ho už nemusíte hľadať – máte ho pred sebou a navyše česky. Ďalej obrázok, ktorý pre facebook použije, nemusí byť iba ten náhľadový definovaný vo WordPress. Ak totiž žiadny nepridelíte, automaticky si nájde prvý v texte a použije ho. Rovnako dokáže nájsť aj youtube video a to použiť ako náhľadový obrázok.

V nastavení si potom môžete určiť, ktorý obrázok má byť predvolené a tiež sa definovať ako správca stránky, čím sa vám odkryjú niektoré prehľady na facebooku.

Hodnoty si nezabudnite otestovať na developers.facebook.com/tools/debug. Taktiež sa uistite, že v hlavičke nejaká og: dátumu už nemáte.

Odkaz na stiahnutie: wordpress.fabulator.cz/wp-content/uploads/facebook-like-data.zip

Ak by sa pri použití pluginu vyskytol nejaké problém, neváhajte napísať do komentárov. Ak vás napadá nejaké vylepšenia, urobte to isté.

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!