Select Page

Pravdepodobne sa jedná o jeden z najmenej všeobecne známych, ale pritom najpotrebnejších pluginov pre WordPress. Blogy WordPress zbytočne vykonáva ping pri každom kliknutí na tlačidlo „Uložiť a pokračovať v úpravách“ a „Uložiť“. Vďaka tomu môžete byť označení ako ping spameri, čo môže spôsobiť zákaz u niektorých adresárov a služieb. Tento plugin zasiela upozornenie službám iba, keď je váš blog prvýkrát uložený, a správne umožní vyhľadávačom indexovať váš blog, bez toho, aby vykonával nadmerné pingy, čím zamedzí nechceným dôsledkom.

Výhody

Informuje služby ping vždy, keď vytvoríte nový príspevok.
Chráni blog pred zakázaním prístupu tým, že zamedzí systému WordPress pri úpravách príspevku vykonávať ping na služby príliš často.
Veľakrát WordPress zbytočne príliš často vykonáva ping v prípade, že bol príspevok naplánovaný. Tento plugin zamedzuje takémuto správaniu a vykonáva pingy len, akonáhle je naplánovaný príspevok skutočne publikovaný.
Umožňuje výber vlastných služieb pre upozorňovanie prostredníctvom ping.
Priamo v pluginu je k dispozícii kompletný protokol ping, čo je skvelé pre analýzu, či plugin vôbec funguje, a tiež pre analýzu ping, ktoré smerujú dovnútra a von.

Zápory

Pre používateľov, ktorí nie sú oboznámení s princípom fungovania ping, ponúka plugin len veľmi obmedzenú nápovedu.
Výber služieb je nutné vykonať ručne, čo znamená, že musíte poznať konkrétne adresy URL pre ping.

CBnet Ping Optimizer

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!