Select Page

Broken Link Checker vie periodicky kontrolovať všetky odkazy na webe. Týka sa to ako tých interných (vrátane obrázkov), tak aj externých. Weby vznikajú a zanikajú. Ukazuje sa stále viac, že web nie je trvalé médium. Webmasteri zle plánujú štruktúru svojich URL, menia ich, niektoré stránky mažú a presúvajú. Na Internete je chybou nikam neodkazovat, rovnakú chybou je ale odkazovať na miesto, ktoré neexistuje.

Ak niekam odkážem, chcem, aby môj odkaz fungoval.
V dnešnej dobe, kedy sú v popredí záujmu sociálnej siete a hocikto si myslí, že webovú stránku nahradí tá na Facebooku, je to ťažké. Permanentná existencia URL je ale základom odkazovej dôvery, pretože ak niekam odkážem a odkaz mi za chvíľu prestane fungovať, nabudúce už na totožný server odkazovať jednoducho nebudem.

Nemôžem posielať čitateľa na neexistujúce miesta, pretože ja sám by som strácal ich dôveru.

Broken Link Checker
A teraz už k samotnému pluginu. V adresári a pri inštalácii cez administráciu ho nájdete presne pod týmto názvom.

Po aktivácii sa na paneli Nástroje objaví odkaz Nefunkčné odkazy, kde budete mať zoznam linkov, ktoré Broken Link Checker detekoval.

U každej položky sú k dispozícii tieto informácie:

URL adresa
Stav (prečo nefunguje)
Text odkazu (na screenshote nie je vidieť)
A zdroj, teda miesto, kde sa na vašom webe táto nefunkčná URL nachádza.

Pri každej položke môžete ihneď reagovať, prípadne vykonať hromadnú akciu so všetkými nájdenými poškodenými odkazmi.

Môžete:

upraviť URL
odstrániť odkaz
Označiť ho ako funkčný a ďalej sa ním nezaoberať

To všetko bez návštevy miesta, kde sa odkaz skutočne nachádza. Plugin to obstará za vás.

Nastavenie Broken Link Checker

Nastavenie pluginu už presahuje tému tohto článku a nebudem ho rozoberať podrobne. Dôležité je vedieť, že môžete nastaviť interval kontroly, odosielanie informácií o novo nájdených nefunkčných odkazoch na e-mailovú adresu, typy a statusy obsahu, v ktorom majú byť odkazy kontrolované (môžete napríklad vynechať články, ktoré sú zatiaľ v štádiu konceptu) a ďalšie.

Plugin je neoceniteľným pomocníkom pri správe webu postavenom na redakčnom systéme WordPress. Pomôže zachovať web aktuálne, bez odkazových chýb, nebudete miasť čitateľa a posielať ich na 404 Not Found. Na webe bude po tejto stránke vidieť, že sa o neho niekto stará.

http://wordpress.org/extend/plugins/broken-link-checker/

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!