Select Page
NASA financuje vývoj replikátorov jedál ako zo Star Treku

NASA financuje vývoj replikátorov jedál ako zo Star Treku

Washington – Vývoj 3D tlačiarní na výrobu jedla, pripomínajúcich replikátory známe zo scifi seriálu Star Trek, sa rozhodol financovať americký Národný úrad pre letectvo a vesmír. Ako informuje server Quartz, úrad dal spoločnosti Systems & Materials Research Corporation (SMRC) grant 125.000 dolárov a šesťmesačnú lehotu na vyvinutie prototypu univerzálneho syntetizátora jedla.

Výskumom je poverený strojný inžinier SMRC Anjan Contractor, ktorý má už značné skúsenosti s využitím technológie trojrozmerných tlačiarní. A už má aj prepracovanú víziu 3D potravinových tlačiarní, ktorých využitie bude však podľa jeho predstáv oveľa širšie.

Sníva o dobe, kedy bude takýmyto zariadeniami vybavená každá kuchyňa a kedy bude 12 miliárd obyvateľov Zeme koncom tohto storočia jesť nutrične primerané a na objednávku vyrobené jedlá – syntetizované zo zásobníkov práškov a oleja, ktoré bude možné kúpiť v každých potravinách.

Využitie tejto technológie by okrem iného znamenalo aj výrazné obmedzenie mrhania s jedlom, pretože prášky a oleje bude možné uchovávať veľmi dlhú dobu, až tridsať rokov. Takže obsah každého zásobníka, či už pôjde o cukry, uhľohydráty, proteíny alebo iné základné stavebné bloky, bude vždy úplne spotrebovaný.

Grant NASA je určený na systém, ktorý bude schopný produkovať jedlo pre astronautov vyslaných do vesmíru na veľmi dlhé výpravy, ako napríklad na Mars. „Diaľkové vesmírne lety vyžadujú skladovaciu životnosť najmenej 15 rokov,“ hovorí podľa serveru Quartz Contractor. „Spôsob, akým na tom pracujeme, je, že všetky sacharidy, bielkoviny a makro a mikro živiny sú v prášku. Odoberieme všetku vlhkosť a v tejto forme to vydrží možno 30 rokov,“ vysvetľuje.

Contractor pomohol k získaniu „zákazky“ od NASA jeho už existujúci koncept „tlačiarne pizze“, ktorý vychádza z „tlačiarne čokolády“. Do zostavovaní „pizzareplikátoru“ sa vraj chce pustiť v priebehu dvoch týždňov.

Juvenilná justícia – lov na deti

Juvenilná justícia – lov na deti

Naše deti nie sú obchodný artikel ? … Bohužiaľ, áno ! obchoduje sa s nimi aj s ich orgánmi. Prosím, pozrite najčerstvejšie video v češtine (hore); týka sa to už aj jednej slovenskej a českej rodiny. Písala som o tom pred pár mesiacmi prezidentovi a niektorým sudcom, právnikom a lige na ochranu detí. (viac…)

ALEX JONES: boháči chcú zabiť 98% ľudstva

ALEX JONES: boháči chcú zabiť 98% ľudstva

Elitári z Bilderberg Group ovládajú svet. Len 130 mocných rozhoduje, ako bude žiť šesť miliárd ľudí.
Šokujúce plány asi 130 najbohatších a najvplyvnejších ľudí sveta, ktorí sú združení do tajnej elitárskej organizácie Bilderberg Group, na vyhladenie 98% ľudstva odkryl vo svojom dokumente pre nezávislé médiá americký filmár Alex Jones. Do plánu sú podľa neho namočení okrem iných aj magnát David Rockefeller, bankárska rodina Rothschildovcov a napríklad holandská kráľovná Beatrix. Posledného stretnutia Bilderberskej skupiny sa tento rok v júni zúčastnil šéf diplomacie ČR Karel Schwarzenberg.

[youtube]http://youtu.be/8sJlFC7P2gA[/youtube]

Elitárska organizácia, ktorá sa schádza pravidelne raz ročne pri utajenom stretnutí, má podľa Jonesa za cieľ zlikvidovať celé ľudstvo. Populácia by nemala presiahnuť 500 miliónov potrebných otrokov. Zvyšné obyvateľstvo pre nich vraj predstavuje hrozbu, pretože by mohlo volať po zmene. Tou by mohol byť socializmus. Bilderberg Group už celé polstoročie od založenia v roku 1954 ovláda prostredníctvom svojich politických bábok a ekonomických machinácií planétu. Očakávaným výsledkom pre nich vraj je vytvorenie planetárneho systému moci. Akýsi policajný štát, kde budú všetky slobody priamo podriadené nadnárodnej vláde úzkej elity.

Kontrolu im má priniesť OSN aj EÚ

Plán boháčov na zotročenie ľudstva má podporovať OSN aj EÚ. Elita po 2. svetovej vojne vytvorila OSN podľa Jonesa preto, aby slúžila ako regulátor odbojného tretieho sveta. Americký filmár, ktorý sa teší obrovskej obľube medzi antiglobalistami ďalej uviedol, že stavebnými piliermi budúcej väzenskej planéty majú byť EÚ, Severoamerická únia (Kanada, USA, Mexiko) a Ázijská únia. Plán na zjednotenie Európy sa skúšal mnohokrát, ale bol vždy veľmi nepopulárny. Tam, kde stroskotali Napoleon a Hitler so svojimi zbraňami, uspejú globalisti v utajení, uviedol Jones. Cieľom globalistov je podľa neho teraz vytvoriť európsky superštát, kde národné vlády budú postupne odovzdávať väčšinu dôležitých právomocí Bruselu. EÚ by sa mala v druhej fáze spojiť so Severoamerickou úniou a Ázijskú úniou. Národné štáty tak prestanú existovať, všetky ľudské istoty aj rodiny budú pod kontrolou. Každá krajina, ktorá sa stane obeťou tohto plánu, príde o ústavu. Nebude už existovať cesta späť, doplnil.

Kľúčovou figúrkou by mohol byť Bush

Americký vodca George W. Bush je zrejme kľúčovou figúrou pre svetovládný plán Bilderberg. Už jeho otec, prezident George Bush senior, hovoril o nevyhnutnosti zavedenia Nového svetového poriadku (The New World Order). Tým, že Bush junior podpísal podľa mnohých názorov po zinscenovaných útokoch z 11. septembra 2001 celý rad zákonov potláčajúcich slobody a zavádzajúcich policajný štát, dal veciam voľný priechod. Najmä keď pre politiky západného sveta je nutné zúčastniť sa stretnutia Bilderberg, ak chcú získať peniaze na volebnú kampaň a byť zvolení. Obyvatelia krajín na Západe si myslia, že volia svojich zástupcov. V skutočnosti ale volia tých, ktorých pre nich dopredu vybral Bilderberg, uviedol Jones.

Stretnutia Bilderberg sa pred svojím zvolením zúčastnil Tony Blair, o priazeň sa vraj snažila Hillary Clintonová, v roku 2005 prišiel vtedajší šéf Svetovej banky Paul Wolfowitz. Zúčastnil sa ale už v čase, keď bol zástupcom ministra obrany USA, čo je porušenie zákona. Táto smernica zakazuje členom federálnej vlády USA alebo zástupcom jednotlivých štátov Únie stretávať sa s členmi cudzích vlád bez splnomocnenia prezidenta alebo Kongresu USA. Prítomnosť šéfa českej diplomacie na tajnej schôdzke Bilderberg vo Virgínii tak môže priniesť najrôznejšie nemilé prekvapenia.

Informácie vynášajú kuchári aj úradníci

Pretože nižším administratívnym zamestnancom Bilderberg nie je jedno, čo ich vodcovia plánujú, vždy sa im podarí aj cez rad vyhrážok vyniesť časť informácií z rokovaní. Naopak bezpečnostné zložky štátov, v ktorých sa daný rok stretnutie koná, idú tvrdo proti nezávislým reportérom. Vytiahli ma z lietadla v Miláne, potom aj v Mníchove. Na oboch miestach ma vypočúvali štyri hodiny. Zavolal som kamarátovi, novinárovi z Ríma. Len vďaka nemu a ďalším ma nechali ísť, spomínal na hon za informáciami zo stretnutia tajného spolku kanadský investigatívny novinár Daniel Estulin. Ten sleduje rokovania Bilderberg už takmer 20 rokov. Povedali mi, že ma budú sledovať 24 hodín. V malom hoteli, kde som býval, bolo z 20 izieb šesť obsadených CIA a tri nemeckou tajnou službou. Tak vážne to títo ľudia berú. Boja sa toho, čo by sme mohli odhaliť a odhaľujeme o Bilderberg, dodal Estulin, ktorého kniha Club Bilderberg bola preložená do 20 jazykov a je svetovým bestsellerom.

Informácie, že elity pripravujú elimináciu značnej časti svetovej populácie, podporil Alex Jones faktom, že ešte apartheidná JAR vyvinula rasovo selektívne biologické zbrane namierené proti černochom a Aziatom, ktoré v priebehu 80. rokov predala Izraelu. V kópii konceptu Konvencie OSN o biodiverzite sa veľmi jasne hovorí, že musíme zredukovať ľudskú populáciu zo súčasnej úrovne šiestich miliárd ľudí na jednu miliardu. Kedysi sa ma niekto pýtal, prečo by (bohatí) chceli redukovať populáciu, keď by to pre nich znamenalo menej peňazí. Väčšina ľudí odpoveď nepozná. Jim (elite) nejde o peniaze, ale o moc. Je to ich afrodiziakum, povedal Dr Michael Coffman, známy americký ekológ špecializujúci sa na výskum ekosystémov. Práve on zohral svojho času kľúčovú úlohu pri zablokovaní Konvencie o biodiverzite v Senáte USA.

Cheney: Rasová bomba politicky užitočná

V septembri 2000 vydal Projekt pre nové americké storočie (thinktank PNAC), ktorého signatári v ČR sú Havel a Vondra dokument, v ktorom viceprezident USA Dick Cheney opísal rasovo zamerateľné zbrane ako politicky užitočné nástroje. Prominentný biológ z texaskej univerzity Dr. Eric Pianka pri príležitosti preberaní ceny od texaskej akadémie vied povedal, že celosvetová epidémia AIDS nie je vôbec dobrá, pretože je príliš pomalá. A dal sa do ospevovania prednosťí Ebola, pretože tá by zabila 90% svetovej populácie veľmi rýchlo, opísal zaslepenie elity možnosťami vyvraždenia ľudstva – svoje nebezpečné opozície – Alex Jones. Ale najdesivejší bol fakt, že v hľadisku plnom viac ako tisícky prominentných vedcov, ako uviedli miestne noviny, 95% prítomných začali dlhé ovácie Piankovi v stoji zakaždým, keď sa zmienil o prednostiach masovo zabíjajúcich mikróbov a zabíjanie ľudí, dodal americký filmár.

Tucker: Donedávna sa o nich mlčalo

Hoci závery o pláne na vyhladenie naprostej väčšiny ľudstva, ako zhodnotili snahu Bilderberg mnohé americké osobnosti a odborníci z mnohých odborov, sú pre hamburgerovú spoločnosť často neprijateľné. Veterán nezávislej novinárčiny a dlhoročný bývalý redaktor amerických metropolitných novín Jim Tucker upozornil, že do polovice 90. rokov oficiálne médiá popierali dokonca aj existenciu Bilderberg Group. Nepočetné zmienky o ňom sa nikdy nerozrástly na viac ako na pár slov, nanajvýš riadkov v článku s inou témou. Až s rastom sily nezávislých médií sa dozvedáme viac, povedal Tucker. Ten aktivity Bilderberg sleduje už cez 30 rokov. Plánujú tam strašné veci. O zlých veciach sa vždy hovorí za zatvorenými dverami. O dobrých veciach môžete hovoriť a plánovať je verejne, komentoval fakt, že sa členovia Bilderberg Group vždy obklopia nepreniknuteľnou clonou ochranky, kryjú ich agenti CIA, MI6 a Mossadu aj vládna polícia.

Bilderberg Group bola založená v roku 1954 a volá sa podľa miesta prvého stretnutia priemyselnickej a bankovej elity. Tým bol holandský hotel Bilderberg v meste Oosterbeek. Od tej doby sa schádzajú raz ročne, aby na veľkom stretnutí podľa slov svojich odporcov diskutovali o tom, ako zrýchliť globalizáciu, či sa majú zvýšiť alebo naopak znížiť ceny ropy a pod.

Podľa Alexa Jonesa je teraz najviac aktuálna otázka útoku na Irán a zvrhnutie venezuelského prezidenta Huga Cháveza. Dlhodobým cieľom je podľa neho aj ďalších osobností vytvorenie celoplanetárnej vlády elity, ktorá chce prostredníctvom EÚ, Severoamerickej únie a Ázijskej únie rozvrátiť národnostné štáty, ich obyvateľstvo podriadiť nadnárodným zákonom a ústavám, potom vyhladiť väčšinu ľudstva pomocou biologických zbraní a stať sa novými bohmi.

Život po smrti – skutočnosť o ktorej ešte niektorí pochybujú

Život po smrti – skutočnosť o ktorej ešte niektorí pochybujú

Strach zo smrti je veľmi účinný nástroj ako s ľuďmi manipulovať a ovládať ich. Keď nebudete mať strach zo smrti, tak nebude možné vás tým ovládať. Ľudia, ktorí vás ovládajú, už to od vášho útleho detstva zapisujú do vašich myslí. Už od prvej návštevy školy je ľuďom vtĺkaný tento nezmysel do hlavy. To isté robí náboženstvo. Straší peklom a sľubuje, že niečo príde až potom. Teraz ale musíš trpieť a platiť a až potom sa niečo zmení. Všetko je to len manipulácia.

[youtube]http://youtu.be/uYo5plmQWXM[/youtube]

Dnes ľudia nevedia, že sme duchovia žijúci v ľudskom tele, ktoré nám umožňuje žiť v tejto dimenzii. Každý z nás prišiel z nejakého miesta vo vesmíre. A každý sem prišiel preto, aby tu prežil skúsenosť mnohokrát trvajúcu celý rad telesných životov v rôznych telách.

Stratou fyzického tela nič nekončí. Je to, ako keď si dáte dole oblek. Tiež tým neprídete o život. Oblečiete si iný a život ide ďalej. Takže netrúchlite pre ľudí, ktorých ste mali radi. Je to podobné, ako keď odišli na dlhšiu cestu. Príde doba, kedy sa opäť zídete. Uvedomte si, že ste nesmrteľné bytosti. Pre mnoho ľudí to býva veľkým prekvapením, keď zomrú a stále nie sú mŕtvi a všetko funguje ďalej. Len je im divné, že ich zrazu nikto nevidí a podobne. Nie sú na tom čo príde po strate tela pripravení. Ale ľudia ktorí to prežili, už sa nikdy smrti neboja. Vedia úplne iste, čo bude nasledovať.

Je veľa vynikajúcich odborníkov, ktorí vám to môžu potvrdiť.

Doktor Jeffrey Long založil nadáciu pre výskum zážitkov v blízkosti smrti. Bolo zmapovanie obrovské množstvo prípadov a to že smrťou nič nekončí, je jednoznačne potvrdené. Veľa informácií môžete nájsť na stránkach tejto nadácie: http://www.nderf.org. Doktor Long napísal o týchto veciach knihu, ktorú si môžete prečítať. Je iba v angličtine a volá sa „Evidencia of the Afterlife“.

Doktor Raymond Moody je ďalším vynikajúcim odborníkom, ktorý zasvätil svoj život skúmaniu týchto právd. Aj on písal o týchto veciach. Napísal knihy „Život po živote, Život pred životom, Život po strate a Svetlo po živote a ďalšie veci. Jeho knihy sú dostupné aj v češtine. Môžete sa pozrieť aj na jeho stránky: http://www.lifeafterlife.com/ Informácií je obrovské množstvo rovnako ako dôkazov. Prežilo to mnoho miliónov ľudí. Kníh na túto tému je veľké množstvo aj v českom jazyku.

Sekta materialistov a skeptikov je stále veľmi rozšírená. Stále káže svoje bludy, ktoré im natĺkli do hlavy počas ich vzdelávania. Prevažná väčšina ľudí, ktorí existenciu posmrtného života popierajú, sa dlhodobo o tieto veci nezaujímajú. Len omieľajú to, čo ich naučili. Nie je preto dôvod im veriť. Zámer je taký, aby ste sa báli smrti a preto vám to budú neustále vyhovárať, aby ste sa nezbavili strachu a mohli vás ovládať. Preto o svojom duchovnom tele nesmiete vedieť.
Muži v tomto dokumente zasvätili tomuto výskumu celý život. Sú to vynikajúci odborníci vo svojom odbore, takže im môžete veriť. Smrť neexistuje a je krásne to vedieť. Je toho toľko pred nami. Tak to naozaj je.

ZDROJ: youtube.com

Chemtrails – smutná a utajovaná pravda

Chemtrails – smutná a utajovaná pravda

Chemtrails je smutnou realitou dnešného sveta. Prebieha bakteriologický útok, na celé ľudstvo. Pomocou chemických a bakteriologických prostriedkov je tiež upravovaná ľudská DNA. Klimaticko – tektonické zbrane sú pripravené na použitie. Ako dlho ešte budeme robiť, že nič nevidíme a že sa nás to netýka ?

Už teraz každému z nás začína ísť o zdravie a možno aj o život. Aj napomáhanie a utajovanie trestného činu je trestným činom. Je mnoho ľudí, ktorí k tomu môžu verejne veľa povedať. Ide im len o teplé miestečko a alebo nemajú dostatok odvahy či svedomie ? Kto vie ?

[youtube]http://youtu.be/3o7V7JMqpm4[/youtube]

Cyprus a záchrana Grécka – pravdivý príbeh

Cyprus a záchrana Grécka – pravdivý príbeh

Propagandisti klamú verejnosť ohľadom cyperskej krízy. Oficiálne, európskymi úradmi šírená legenda, tvrdí: Cyperčania, čierni pasažieri na európskej lodi, zaviedli daňový raj a nalákali kapitál, s ktorým si ich ekonomika neporadila. Nasledovala finančná kríza a čierny pasažier Cyprus teraz chce nastúpiť do záchranného člna. Aj s kuframi peňazí, ktoré patria ruským oligarchom.

To sa prirodzene nemôže páčiť pracovitým a zodpovedným Severoevropanom (Nemcom), ktorí majú preto právo nútiť Cyprus k nastoleniu normálnych pomerov. „Normálne“ pomery znamenajú najmä zvýšenie daní. Okrem toho, na kríze sa musia podieľať aj banky, respektíve ich vkladatelia, v podobe mimoriadnej bankovej dane.

Skutočnosť je verejnosti zamlčovaná. Za cyperskú krízu nemôžu nízke dane.

Christopher Pissarides, ekonóm cyperského pôvodu a nositeľ Nobelovej pamätnej ceny za ekonómiu, vysvetľuje koreň krízy: „Pretože dve z mnohých cyperských bánk urobili pred niekoľkými rokmi zlé investičné rozhodnutia tým, že sa rozhodli pomôcť Grécku v kríze. Teraz si na ne zasadla Trojka. “

Je to skutočne tak. Primárnym koreňom cyperskej krízy bola solidarita.

„Cyperské banky boli celkom v poriadku až do roku 2010. Boli pomerne konzervatívne, nikdy neuplatňovali nad úroveň vkladov a nikdy neinvestovali do toxických aktív. Potom požičali peniaze gréckej vláde, čo sa ukázalo byť chybou, „uviedla v júni 2012 Fiona Mullen, analytička spoločnosti Sapienta Economics. Už v júni 2012 však bolo zrejmé, že popredné cyperské banky sú v neriešiteľných problémoch. Stalo sa tak po čiastočnom bankrote Grécka, ktorý Trojka uskutočnila v marci 2012.

Ale ako to? – Môže sa pýtať naivný konzument médií – veď predsa Európska komisia, Európska centrálna banka a Medzinárodný menový fond zachránili spoločne Grécko pred krachom? Nie snáď?!

Nie. Akcia, ktorá bola dôverčivým Európanom mediálne predaná ako „záchrana Grécka“ bola v skutočnosti plánovanou a pripravenou čiastočnou platobnou neschopnosťou štátu. Ľudovo povedané bankrotom, ktorý postihol súkromných veriteľov. Ako napríklad cyperskou Laiki Bank. Investovala 3,4 miliardy euro do gréckych dlhopisov. Po „záchrane Grécka“ prišla o 76 percent hodnoty tejto investície.

Cyperské banky postupne zvyšovali svoje zásoby gréckych dlhopisov. Čiastočne zrejme chceli pomôcť Grécku. Čiastočne zrejme verili európskym činiteľom, ktorí neustále opakovali, že Grécko bude zachránené, že grécke dlhopisy sú bezpečné. Nehovoriac o neustálom zdôrazňovaní solidarity.

Dve najväčšie cyperské banky (Bank of Cyprus a Laiki Bank) vlastnili koncom roka 2011 grécke dlhopisy v hodnote 4,7 miliardy eur. Podľa iných zdrojov cez 4,9 miliardy. Keď v marci 2012 Grécko skrachovalo, cyperské banky prišli o 3,5 miliardy euro. (Podľa iných zdrojov o 3,75 miliardy, ale to už nie je podstatný rozdiel.) Jedna z veľkých gréckych bánk dokonca solidárne kúpila časť gréckych dlhopisov vydaných tesne pred bankrotom.

V každom prípade, cyperský bankový sektor dostal priamy zásah o kalibre 20 percent HDP. 

Cyprus skutočne vzal solidaritu vážne. Bol za to podvedený a okradnutý. Grécko napriek všetkým európskym sľubom skrachovalo na jar 2012 (hoci bankrot bol oficiálne prezentovaný ako „záchrana“). Grécke banky boli kompenzované za pokles hodnoty gréckych dlhopisov, aby sa grécke bankovníctvo totálne nezrútilo. Nie však cyperské banky. Tie boli ponechané, aby sa smažili vo vlastnej šťave.

Stručne:

  • Cyprus (vrátane svojich bánk) sa správal „proeurópsky“, solidárne a dôverčivo vzhľadom k Grécku i k európskym inštitúciám;
  • Cyperské banky nedostali podobné kompenzácie ako banky grécke, hoci podľa všetkých meradiel by na ne mali mať nárok;
  • Európska únia spoločne s Medzinárodným menovým fondom vnucujú Cypru likvidačné podmienky, ktoré možno porovnať s prijatím bezpodmienečnej kapitulácie – ktoré sú navyše sprevádzané licomernými komentármi o „čiernych pasažieroch“ a „daňových rajoch“;
  • Nemecko chce vygumovať Cyprus ako európske finančné centrum a nemá v úmysle pristúpiť na akýkoľvek kompromis.

Výsledok je zrejmý: solidarita je drahá. Solidarita v európskom vydaní vás môže stiahnuť pod vodu. Z vašej krajiny sa môže stať kolónia a ešte sa vám budú posmievať. Všetci, ktorí vchádzate do eurozóny, buďte si vedomí, že nie je cesty späť.

Európska solidarita nie je vzájomná pomoc priateľovi v núdzi. V skutočnosti ide len o recept na kolektívnu nezodpovednosť pod hlavičkou stále tesnejšej koncentrácie moci. Cyperčania si za svoje problémy môžu do značnej miery sami – pretože verili rozprávkam. O integrácii, solidarite, a tak ďalej. Stali sa obeťou princípu dvojitého metra. Jedni Európania majú väčšie privilégiá ako iní Európania.

Mimochodom – Trojka. Toto európske slovo ruského pôvodu znamenalo tiež neslávne preslávené sovietské politické súdy v 30. rokoch. Na vrchole stalinského teroru bola „trojkami“ súdení politickí protivníci. Skladali sa z prokurátora, zástupcu tajnej služby NKVD a zástupcu komunistickej strany Sovietskeho zväzu. Dostať sa pred „trojku“ zvyčajne znamenalo guľku alebo Sibír.

Dnešná „Trojka“ sa skladá zo zástupcov Európskej centrálnej banky, Európskej komisie a Medzinárodného menového fondu. Dostať sa pred „Trojku“ znamená krízu, nezamestnanosť a vysoké dane.

Môžeme si všimnúť, že ECB bývala pôvodne deklarovaná ako nezávislá menová inštitúcia. To už nie je pravda. Dnes ECB prijíma inštrukcie od Nemecka, respektíve od ministra financií Wolfganga Schäubleho. „Ak Cyprus odmietne s nami spolupracovať, Európska centrálna banka odpojí jeho banky od ELA (od programu núdzovej likvidity asistencie),“ vyhlásil Schäuble. Inými slovami, ak pacient nepodpíše bianco zmenku, odpojíme ho od prístrojov.

Niet divu, že Rusi môžu nakoniec pripadať Cyperčanom ako prijateľnejší spojenec. Svoje „trojky“ už dávno zrušili.

Na Zemi bude najteplejšie za posledných viac ako 10.000 rokov

Na Zemi bude najteplejšie za posledných viac ako 10.000 rokov

Washington – Na Zemi bude v najbližších desaťročiach teplejšie, než tomu bolo v posledných viac ako 10 000 rokoch. A to aj pri naplnení tých najoptimistickejších predpovedí ohľadom emisií oxidu uhličitého do ovzdušia. Tvrdí to správa amerických vedcov, ktorú podľa agentúry AFP zverejní v piatok odborný časopis Science.

Vedcom sa výskumom na 73 miestach vo svete podarilo podľa dokumentu zmapovať teploty od konca poslednej doby ľadovej pred asi 11 000 rokmi. Na základe svojich poznatkov a výpočtov sú presvedčení, že do konca storočia bude na Zemi teplejšie, než tomu bolo v sledovanom dlhom období.

Priemerná globálna teplota sa v nasledujúcich desaťročiach zvýši o 1,1 až 6,6 stupňa Celzia. Miera zvýšenia závisí od množstva emisií oxidu z ľudských činností. „Najviac znepokojujúce je to, že toto otepľovanie bude výrazne väčšie, než tomu bolo v posledných 11 000 rokoch,“ hovorí spoluautor štúdie Peter Clark z Oregonu.

Americkí vedci sú tiež ako mnoho ďalších ich kolegov vo svete presvedčení, že otepľovanie v posledných 50 rokoch je výsledkom ľudských činností, nie prírodných javov.

Objav českých vedcov možno zabráni prepuknutiu schizofrénie

Objav českých vedcov možno zabráni prepuknutiu schizofrénie

Praha – Prepuknutie schizofrénie by ľudia s genetickou vlohou k tejto ťažkej duševnej chorobe mohli jednoducho zabrániť tým, že sa budú vyhýbať mačkám. Vyplýva to z objavu českých vedcov z psychiatrického centra Praha. Zistili, že za zmeny na mozgu typické pre ľudí s genetickou vlohou ku schizofrénii môže vzájomné pôsobenie tejto vlohy a infekcie toxoplazmózy. ČTK to povedal jeden z autorov objavu profesor Jiří Horáček. Širšej verejnosti sa objav predstaví pri príležitosti Európskeho dňa mozgu, ktorý je 11. marca.

Podľa veterinárov ale je prenos z mačky ojedinelý, oveľa častejší je prenos zo surového alebo nedostatočne tepelne upraveného mäsa alebo zle umytej zeleniny a v tehotenstve z matky na plod. Parazit sa množí v črevnej sliznici mačky a vylučuje sa trusom dva až tri týždne po nakazení. Potom mačka získa odolnosť a parazita už nevylučuje, nie je teda infekčná. Mačka, ktorá žije len v byte a nedostáva surové mäso, sa nakaziť nemôže.

Vedci z laboratóriu psychiatrického centra v prvej fáze výskumu aplikovali potkanom do mozgu látku, ktorá vzniká pri imunitnej odpovede na infekciu, potom testovali niektoré reakcie, ktoré sú narušené pri schizofrénii. Ukázalo sa, že tieto látky, ktoré sa uplatňujú pri imunitnom procese, vedú u potkana k podobným zmenám správania, ako látky, ktoré vyvolávajú schizofrenické stavy.

Nadväzujúci nález profesora Horáčka spočíva v tom, že mal skupinu zdravých ľudí a skupinu schizofrenikov, a túto skupinu rozdelil ešte podľa toho, či majú alebo nemajú protilátky proti toxoplazmóze.

„Náš výskum jasne ukázal, že za morfologické zmeny, ktoré sa všade po svete v mozgoch chorých schizofréniou nachádzajú, môže interakcia infekcie toxoplazmózy s mozgom človeka s genetickou vlohou k schizofrénii,“ povedal ČTK profesor. Objav publikoval vlani v prestížnom svetovom vedeckom časopise World Journal of biological psychiatrami a teraz je táto česká práca dôležitou súčasťou svetového poznania o schizofrénii.

Pôvodca toxoplazmózy (Toxoplasma gondii) je veľmi rozšírený parazit, ktorým je infikovaná tretina ľudstva. Doteraz to však bolo z medicínskeho hľadiska považované za nevýznamný fakt.

Výskumníci z psychiatrického centra Praha sa teraz snažia významný nález potvrdiť a objasniť mechanizmy, ktorými táto infekcia vedie k zmenám v šedej hmote mozgovej u ľudí s genetickou vlohou k schizofrénii.

V prípade potvrdenia nálezu by sa podľa profesora otvorilo niekoľko nových možností, ako predchádzať devastujúcim zmenám na mozgu u chorých. Vedľa vyhýbaniu sa mačkám by sa tiež dalo pôsobenie toxoplazmózy na sivú hmotu mozgu zabrániť niektorými novými liekmi.

Astronómovia vraj prvýkrát pozorujú zrod novej planéty

Astronómovia vraj prvýkrát pozorujú zrod novej planéty

Zürich (Švajčiarsko) – Švajčiarski astronómovia sú údajne blízko veľkého objavu. V oblačnej spleti prachu a plynov sa vraj neďaleko našej slnečnej sústavy rodí nová planéta. Ak sa výsledky ich pozorovaní potvrdia, pôjde o vôbec prvý ľuďmi priamo sledovaný vznik planéty. Informuje o tom časopis Astrophysical Journal Letters.

Vesmírny kvas, ktorý sa údajne pomaly mení v novú planétu trikrát väčšiu ako najmohutnejšia planéta našej sústavy Jupiter, prebieha v sústave hviezdy HD 100546. Tá je na astronomické pomery relatívne blízko Zemi, svetlo z nej k nám letí 335 rokov.

„Ak je náš objav skutočne rodiacou sa planétou, potom to bude prvýkrát, kedy vedci môžu sledovať proces jej formovania a tiež jej vzájomné pôsobenie s okolitým prostredím vo veľmi ranom štádiu,“ povedal podľa denníka The Daily Telegraph astrofyzik Sascha Quanz z univerzity v Zürichu.

Doteraz skúmali vedci proces zrodu planét iba prostredníctvom počítačových simulácií. Nový objav by mohol výrazne posunúť dopredu ľudské chápanie toho, ako sa rodili planéty v minulosti, a tiež vniesť nové poznanie do histórie Zeme.

Doterajšie teórie predpokladajú, že veľké planéty, ako je táto, sa formujú tak, že sa na jednom mieste zhlukujú plyny a prach, ktorý zostane po vzniku novej hviezdy.

Pozor varovanie ! +420 477 100 111 Neprijimať hovor

Pozor varovanie ! +420 477 100 111 Neprijimať hovor

E-mail od kamaráta: A ja túto informáciu doplním upozornením na ďalších zdieračov zo servera www.bezreklamky.cz , ktorí náhodne volajú na rôzne t.č. a najivní a doverčiví po zdvihnutí sa dozvedia, že sa s nimi chcú porozprávať a prosia ich o jednoduché odpovede na jednoduché otázky spôsobom áno – nie s tým, že hovor sa nahráva. Otázky sú typu: ste slobodný – ženatý ?, vedie okolo vášho domu cesta ?, máte deti ? a podobne ….

K Vašej hrôze vám príde na druhý deň po rozhovore doporučený list s faktúrou na 3.000,- Kč, ktorý nič netušiac preberiete. Po preštudovaní priloženej obchodnej „zmluvy“ písanej klasicky blchovým písmom zistíte, že súhlasíte so zaslaním zálohovej faktúry predmetnej „spoločnosti“ v uvedenej výške.
Po reklamácii v tejto spoločnosti Vám prehrajú zmanipulovaný rozhovor, kde s hrôzou zistíte, že ste sa telofonicky zaviazal k úhrade faktúry a zaslaniu obchodnej zmluvy dopisom.

Pri jednaní s právnikmi vám väčšina doporučí faktúru uhradiť a potom s neistým výsledkom vymáhať čiastku späť, čo vás bude stáť čas a peniaze.
Majú to totiž perfektne ošetrené podla platnej legislativy a než sa spamätáte, už búchajú na Vaše dvere…

NA TO JE VEĽMI JEDNODUCHÝ RECEPT: CUDZIE A NEZNÁME ČÍSLA, KTORÉ NEMÁME V ADRESÁRI NÁŠHO TELEFÓNU NEBRAŤ A ROVNO ICH VYMAZAŤ. A POKIAĽ BY MI NIEKTO ZNÁMÝ VOLAL Z NOVÉHO ČÍSLA, TAK SA MUSÍ LÁSKAVO NAJSKôR IDENTIFIKOVAŤ. NAJLEPŠIE SMS-KOU. INAK MÁ DOTYČNÝ SMOLU…..

TAK POZOR NA HAJZLOV, KTORÝCH TENTO SVINSKÝ REŽIM PLODÍ ..

Dnes som bol celý den preč a po návrate domov som mal na mobile 8 neprijatých zmeškaných hovorov z čísla: 420 477 100 111

Pretože mi to začalo byť velmi podozrivéé, začal som pátrať po telefónnom čísle na internete a narazil som na diskusiu, kde sa ludia sťažujú, že im toto číslo volá pravidelne.

Keď telefón zdvihnú, hovor sa automaticky preruší, avšak vo vyúčtovaní na konci mesiaca majú tzv. darcovské volanie 1 min. za 100 Kč.

Prosím, toto číslo si zapamätajte a keď sa Vám objaví na mobile, tak nezdvíhať !!!!! Sprosto a drzo vás okradnú. Počas doby, než som napísal tento mail, zvonil ešte dvakrát.

Doporučujem:
PREPOŠLITE DALŠÍM KAMARÁTOM A ZNÁM Y M !!!

www.goldmail.sk – ďaľší oblbovák na ľudí ?

www.goldmail.sk – ďaľší oblbovák na ľudí ?

V poslednej dobe narážam čoraz častejšie na rôzne webstránky, ktoré doslova oblbujú a zavádzajú ľudí. Dostal som tiež e-mailom pozvánku od osoby, ktorá počítam, že naletela na vábivú ponuku. Ponuka znie okamžité vyplatenie 150 KČ na slovensku 5,6 EUR za registráciu a potom ďaľšie a ďaľšie vyplácania. Zúčastnil som sa toho iba z dôvodu technického otestovania systému a preverenia funkčnosti do určitej úrovne. Po dosť intenzívnom otestovaní môžem konštatovať, že sa jedná o ďaľší podvod na ľudí.

Vysvetlenie je jednoduché. Takto som testoval:
1. Zaregistroval som sa – bolo mi pripísaných 150 KČ na účet.
2. Rozoslal som 300 emailov, za čo mi pripísali sľúbených ďaľších 150 KČ (systém overil funkčné emaily a odsúhlasil)
3. Rozoslal som ďaľších 300 emailov, za čo mi pripísali sľúbených 100 KČ (systém overil funkčné emaily a odsúhlasil)
4. Potom som rozoslal ešte ďaľších 300 emailov, ktoré systé (systém overil funkčné emaily a neodsúhlasil ani jeden email)
5. Napísal som e-mail prevádzkovateľovi, čo s tým, e-maiuly mám overené a ich systém hlási, že sú všetky neplatné. ODPOVEDE SOM SA VŠAK BOHUŽIAĽ NEDOČKAL.
6. Potom som ešte rozoslal na viac ako 7-tisíc e-mailov ich reklamu s ponuku na vyplatenie 150 KČ za registráciu. E-mail obsahoval link, ktorý identifikuje moju osobu a tak by mi mali vyplatiť províziu. Samozrejme, že sa už nič potom neudialo. 
7. Peniaze si môžete nechať vyplatiť až po dovŕšení 1000 KČ.

Môj postreh:
Služby, ktoré ponúka portál www.goldmail.cz a www.goldmail.sk sú logicky v rozpore. Na jednej strane lákajú firmy, aby platili za reklamu a na druhej strane lákajú ľudí, aby zarábali klikaním a bezcieľným pozeraním e-mailov. Doplácajú na to zákazníci – firmy, ktoré sa nechajú nachytať a zaplatia za reklamu v tomto pochybnom systéme www.goldmail.cz a www.goldmail.sk.

 

Najlepšou českou inováciou roku 2012 je trubička na rozšírenie pažeráka

Najlepšou českou inováciou roku 2012 je trubička na rozšírenie pažeráka

Najlepšou českou inováciou roku 2012 je trubička na rozšírenie pažeráka (na snímke), ktorú vyvinula spoločnosť Ella-CS. Trubička je primárne určená lekárom ošetrujúcim pacientov s nádorom či inak poškodeným pažerákom, ale aj laikom pri autonehode alebo v inej krízovej situácii. ČTK o tom dnes informoval usporiadateľ súťaže Česká inovácia.

„Táto pažeráková trubička vznikla na základe dopytu po špeciálnej výstuži, ktorá sa musí vstrebať. Dá sa zaviesť do tráviaceho traktu alebo do dýchacích ciest, investícia do tohto produktu sa pohybovala rádovo na milión korún,“ uviedol autor projektu Karel Volenec.

trubicka-na-rozsirenie-pazeraka2

Víťazný projekt kategórie Inovačná hviezda vzišiel z víťazov piatich kategórií. V kategórii Inovatívny nápad porota vybrala novú metódu určovania prítomnosti kovov v najrôznejších kvapalinách, krvi i potravinách, ktorú vyvinul tím z Masarykovej univerzity v Brne. Výhodou novej metódy je predovšetkým nízka cena, vysoká rýchlosť a ľahký transport.

V kategórii Nádejná inovácia zvíťazil projekt firmy Flexicat tools nazvaný Nástroje a technológie pre tmelenie a brúsenie veľkých a zakrivených plôch. Novinka umožňuje unikátne rozloženie tlaku na celú pracovnú plochu a využitie princípu stieračov. Brúsenie je rýchlejšie a spotrebuje menej materiálu.

trubicka-na-rozsirenie-pazeraka3

V rámci kategórie Inovatívna firma vyhral nápoj Fitness spoločnosti Madeta, ktorý vďaka syrovátkovým bielkovinám dokáže človeka rýchlo nasýtiť a potlačiť pocit hladu.

V úplne novej kategórii Verejná správa uspel Program vytváranie a rozvíjanie záujmu žiakov o vedecké a technické odbory v Pardubickom kraji, ktorého autorom je Asociácia pre mládež, vedu a techniku. Program umožnil v Pardubickom kraji experimentálne overiť, že je možné v priebehu piatich rokov zapojiť do aktivít na úrovni kraja až 1000 žiakov, pedagógov, rodičov i odborníkov a prepájať vzdelávaciu sústavu s praxou.

Celkom sa do súťaže Česká inovácia prihlásilo 110 projektov z rôznych sfér priemyslu, obchodu, vedy alebo štátnej správy. Finalistov v piatich kategóriách vyberala porota z radov riaditeľov firiem, vedeckých a akademických pracovníkov i novinárov. Pre lekársku trubičku potom hlasovalo 41 účastníkov festivalu Česká inovácia.

Americký miliardár chce poslať manželov na cestu okolo Marsu

Americký miliardár chce poslať manželov na cestu okolo Marsu

Washington – Americký miliardár a prvý vesmírny turista Dennis Tito chce v roku 2018 poslať manželskú dvojicu na cestu okolo Marsu. Trvala by cez 16 mesiacov a mohla by stáť odhadom miliardu dolárov, informovala agentúra AP.

Tito a jeho tím expertov dnes uviedli, že dvojica na červenej planéte nepristane, len ju minie a vráti sa späť na Zem. Člen tímu Taber MacCallum misiu prirovnal k americkej Lewisovej a Clarkovej expedícii k Tichému oceánu v rokoch 1804-1806.

Nezávislá organizácia Inspiration Mars dostane počiatočnú investíciu na spustenie projektu práve od Tita. Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) sa na projekte nepodieľa.

Dvojicu má do vesmíru vyniesť súkromná raketa. Misia má byť nastavená tak, aby vyžadovala čo najmenej zásob oblečenia, jedla a vody.

Tito sa v roku 2001 stal prvým vesmírnym turistom, keď ho ruská loď dopravila za 20 miliónov dolárov (zhruba 391 miliónov korún) na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS).

Najočakávanejšie a najväčšie filmové hity roku 2013

Najočakávanejšie a najväčšie filmové hity roku 2013

Aké budú najzárobkovejšie filmy roku 2013? Pozrite si ukážky, ktoré si už teraz nárokujú na pozíciu komerčne najúspešnejších titulov roku. Ukážky na rok 2013 v oblasti komerčných, blockbusterových titulov sľubuje ďalšie pokračovanie zavedených komiksových (Iron Man, Thor, Wolverine, 300, Sin City), akčných (Smrtonosná pasca, Rýchlo a zbesilo, Red, GI Joe), sci-fi (Star Trek ) a fantasy (Percy Jackson, Hobit) sérií.

(viac…)

Vedci našli v Národnom parku Podyjí nový druh muchy

Vedci našli v Národnom parku Podyjí nový druh muchy

Znojmo – Vedci objavili nový druh muchy, ktorý žije iba v Národnom parku Podyjí na Znojemsku. Je z čeľade kutulovitých a dostala názov trichomyia hardeggensis. Druhé meno v názve odkazuje na miesto nálezu – dolnorakúsky Hardegg, ktorý tesne prilieha k parku. ČTK to dnes povedal entomológ správy parku Robert Stejskal. Objav priniesol vedcom mnohé ďalšie otázky; o muške a jej živote zatiaľ veľa nevedia. (viac…)

TAK O TOMTO by ste mali rozhodne VEDIEŤ

TAK O TOMTO by ste mali rozhodne VEDIEŤ

Neuveriteľné čísla! Osem miliónov ľudí zomrie každý rok na rakovinu po celom svete. Očakávaný nárast úmrtí v roku 2030 – 12 miliónov. Rakovina je hlavnou príčinou úmrtí vo vekovej skupine do 85 rokov. V priemere v ľudskej spoločnosti zomrie na túto chorobu každý štvrtý človek! Stratili sme veľa slobôd pod globálnou vládou tohto zhubného systému, navyše však ľudia umierajú na choroby, ktoré elitné rodiny a ich farmaceutický kartel odmietajú liečiť.
(viac…)

Šimpanzy vedia spolupracovať, ale sú aj sebeckí ako ľudia

Šimpanzy vedia spolupracovať, ale sú aj sebeckí ako ľudia

Washington – Medzi ľuďmi a šimpanzami nie je čo do sebeckosti či schopnosti spolupracovať takmer žiadny rozdiel. Sú pripravení sa zariadiť podľa toho, čo je za daných okolností pre nich to najvýhodnejšie. Ukázala to najnovšia štúdia amerických vedcov, ktorá bola v pondelok zverejnená na serveri časopisu Proceedings of National Academy of Science (PNAS). (viac…)

Biológovia vo Vietname objavili nový druh „lietajúcej žaby“

Biológovia vo Vietname objavili nový druh „lietajúcej žaby“

Hanoj ??- Nový druh „lietajúcej žaby“ objavili austrálski a vietnamskí biológovia necelých 100 kilometrov od vietnamského Ho Či Minova Mesta. Informovala o tom dnes agentúra Reuters. Podľa vedúcej tímu expertov Jodi Rowleyovej išlo o prekvapivý objav, pretože bol urobený uprostred poľnohospodárskej oblasti, ktorú denne križuje množstvo roľníkov s byvolmi. (viac…)

Výskum: Ľudia s hnedými očami sú vnímaní ako dôveryhodnejší

Výskum: Ľudia s hnedými očami sú vnímaní ako dôveryhodnejší

Bratislava – Ľudia s hnedými očami sú vnímaní oproti modrookým ako dôveryhodnejší. S týmito závermi prišiel medzinárodný vedecký tím pod vedením Karla Kleisnera z prírodovedeckej fakulty Univerzity Karlovej. Nie je to však dané farbou očí, ale špecifickými črtami tváre hnedookých jedincov. Vedci už skôr skúmali súvislosť medzi farbou očí a vnímaním dominancie, ukázalo sa, že muži s tmavými očami pôsobia dominantnejšie. (viac…)

Teleskop Kepler našiel 461 potenciálnych nových planét

Teleskop Kepler našiel 461 potenciálnych nových planét

Mys Canaveral (USA) – Vesmírny teleskop Kepler, ktorý v službách amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) pátra po obývateľných planétach mimo Slnečnej sústavy, objavil ďalších 461 potenciálnych nových planét. Väčšina z nich je približne rovnako veľká ako Zem alebo aj niekoľkonásobne väčšia, oznámili v pondelok vedci, ktorých citovala agentúra Reuters. (viac…)

Kríza? Aká kríza?

Kríza? Aká kríza?

O súčasnej ekonomickej kríze kolujú v tlači hotové romány. Bohužiaľ, vo väčšine z nich sa autori dopúšťajú jednej zásadnej nepresnosti. Porovnávajú súčasnú ekonomickú situáciu s Veľkou hospodárskou krízou z roku 1929. (viac…)

Veta o obrovskom skoku pre ľudstvo vraj vznikla pred letom na Mesiac

Veta o obrovskom skoku pre ľudstvo vraj vznikla pred letom na Mesiac

Washington – Slávna veta o malom kroku pre človeka a obrovskom skoku pre ľudstvo, ktorú 20. júla 1969 predniesol Neil Armstrong po historicky prvom výstupe na povrch Mesiaca, možno vznikla oveľa skôr, než po pristátí na zemskom súputníkovi, ako tento zosnulý Americký astronaut tvrdil. Armstrongov brat Dean v Novom dokumente BBC vyhlásil, ze ju mal pripravenú už dlho pred letom. (viac…)

Tichý zabiják E621 – Glutaman sodný

Tichý zabiják E621 – Glutaman sodný

ZDROJ: email správa. Treba si dať tú “robotu“ – čítať všetky etikety na potravinách a nikdy nekupovať potraviny, ktoré obsahujú zabiják – glutaman E621 a E631, tiež označovaný skrytým názvom „chuť identická s prírodnou„. Nech výrobcovia za klamstvo tvrdo pykajú a nech prichádzajú o svoje zisky. Pošlite všetkým svojím známym, nech to vie celé Slovensko. (viac…)

Pin It on Pinterest