V poslednej dobe narážam čoraz častejšie na rôzne webstránky, ktoré doslova oblbujú a zavádzajú ľudí. Dostal som tiež e-mailom pozvánku od osoby, ktorá počítam, že naletela na vábivú ponuku. Ponuka znie okamžité vyplatenie 150 KČ na slovensku 5,6 EUR za registráciu a potom ďaľšie a ďaľšie vyplácania. Zúčastnil som sa toho iba z dôvodu technického otestovania systému a preverenia funkčnosti do určitej úrovne. Po dosť intenzívnom otestovaní môžem konštatovať, že sa jedná o ďaľší podvod na ľudí.

Vysvetlenie je jednoduché. Takto som testoval:
1. Zaregistroval som sa – bolo mi pripísaných 150 KČ na účet.
2. Rozoslal som 300 emailov, za čo mi pripísali sľúbených ďaľších 150 KČ (systém overil funkčné emaily a odsúhlasil)
3. Rozoslal som ďaľších 300 emailov, za čo mi pripísali sľúbených 100 KČ (systém overil funkčné emaily a odsúhlasil)
4. Potom som rozoslal ešte ďaľších 300 emailov, ktoré systé (systém overil funkčné emaily a neodsúhlasil ani jeden email)
5. Napísal som e-mail prevádzkovateľovi, čo s tým, e-maiuly mám overené a ich systém hlási, že sú všetky neplatné. ODPOVEDE SOM SA VŠAK BOHUŽIAĽ NEDOČKAL.
6. Potom som ešte rozoslal na viac ako 7-tisíc e-mailov ich reklamu s ponuku na vyplatenie 150 KČ za registráciu. E-mail obsahoval link, ktorý identifikuje moju osobu a tak by mi mali vyplatiť províziu. Samozrejme, že sa už nič potom neudialo. 
7. Peniaze si môžete nechať vyplatiť až po dovŕšení 1000 KČ.

Môj postreh:
Služby, ktoré ponúka portál www.goldmail.cz a www.goldmail.sk sú logicky v rozpore. Na jednej strane lákajú firmy, aby platili za reklamu a na druhej strane lákajú ľudí, aby zarábali klikaním a bezcieľným pozeraním e-mailov. Doplácajú na to zákazníci – firmy, ktoré sa nechajú nachytať a zaplatia za reklamu v tomto pochybnom systéme www.goldmail.cz a www.goldmail.sk.

 

Komentáre

komentare

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!