Pozor varovanie ! +420 477 100 111 Neprijimať hovor

E-mail od kamaráta: A ja túto informáciu doplním upozornením na ďalších zdieračov zo servera www.bezreklamky.cz , ktorí náhodne volajú na rôzne t.č. a najivní a doverčiví po zdvihnutí sa dozvedia, že sa s nimi chcú porozprávať a prosia ich o jednoduché odpovede na jednoduché otázky spôsobom áno - nie s tým, že hovor sa nahráva. Otázky sú typu: ste slobodný - ženatý ?, vedie okolo vášho domu cesta ?, máte deti ? a podobne ....

K Vašej hrôze vám príde na druhý deň po rozhovore doporučený list s faktúrou na 3.000,- Kč, ktorý nič netušiac preberiete. Po preštudovaní priloženej obchodnej "zmluvy" písanej klasicky blchovým písmom zistíte, že súhlasíte so zaslaním zálohovej faktúry predmetnej "spoločnosti" v uvedenej výške.
Po reklamácii v tejto spoločnosti Vám prehrajú zmanipulovaný rozhovor, kde s hrôzou zistíte, že ste sa telofonicky zaviazal k úhrade faktúry a zaslaniu obchodnej zmluvy dopisom.

Pri jednaní s právnikmi vám väčšina doporučí faktúru uhradiť a potom s neistým výsledkom vymáhať čiastku späť, čo vás bude stáť čas a peniaze.
Majú to totiž perfektne ošetrené podla platnej legislativy a než sa spamätáte, už búchajú na Vaše dvere...

NA TO JE VEĽMI JEDNODUCHÝ RECEPT: CUDZIE A NEZNÁME ČÍSLA, KTORÉ NEMÁME V ADRESÁRI NÁŠHO TELEFÓNU NEBRAŤ A ROVNO ICH VYMAZAŤ. A POKIAĽ BY MI NIEKTO ZNÁMÝ VOLAL Z NOVÉHO ČÍSLA, TAK SA MUSÍ LÁSKAVO NAJSKôR IDENTIFIKOVAŤ. NAJLEPŠIE SMS-KOU. INAK MÁ DOTYČNÝ SMOLU.....

TAK POZOR NA HAJZLOV, KTORÝCH TENTO SVINSKÝ REŽIM PLODÍ ..

Dnes som bol celý den preč a po návrate domov som mal na mobile 8 neprijatých zmeškaných hovorov z čísla: 420 477 100 111

Pretože mi to začalo byť velmi podozrivéé, začal som pátrať po telefónnom čísle na internete a narazil som na diskusiu, kde sa ludia sťažujú, že im toto číslo volá pravidelne.

Keď telefón zdvihnú, hovor sa automaticky preruší, avšak vo vyúčtovaní na konci mesiaca majú tzv. darcovské volanie 1 min. za 100 Kč.

Prosím, toto číslo si zapamätajte a keď sa Vám objaví na mobile, tak nezdvíhať !!!!! Sprosto a drzo vás okradnú. Počas doby, než som napísal tento mail, zvonil ešte dvakrát.

Doporučujem:
PREPOŠLITE DALŠÍM KAMARÁTOM A ZNÁM Y M !!!

Komentáre

komentare

16 Komentárov

 • V súlade s ustanovením §12 odst. 1 c. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji je mozne vypovedat zmluvu uzavretu na dialku do 7 dni bez udania dovodu a to formou: email, sms, telefonicky, listom na kontakt uvedeny v obchodnych podmienkach predavajuceho. Ak predavajuci neposkytol kontaktne udaje, je mozne vypovedat zmluvu do 6 mesiacov.

 • peter

  Neviem či je to hoax alebo nie podstatné je veľmi veľký pozor na túto vydieračskú spoločnosť spomínanú vyššie !!!!!!!! môj svokor ,,bohužiaľ,, takýto hovor spravil a stálo ho to 5000 českých korún a ani právnik nepomohol. momentálne je na túto úžernícku spoločnosť podaných viac ako 1000 žalôb ako v čechách tak aj na slovensku!

  http://mam.ihned.cz/c1-58017040-tlak-na-bezreklamky-sili-chteji-prejit-do-utoku

  Dávajte si POZOR prosím :o) Peter Košice

 • Anonym

  ja nemam CLIPKO 😀 co mam v tomto pripade robit?Nedvihat nikomu?:-D

  • tomas

   Ty kde zijes v pralese??

  • Anonym

   Akeho mas operatora?ak orange tak teraz je to zadarmo

 • samsung

  Citaj pozorne. Nejde o prijatie hovoru v roumingu. Ale o zodpovedanie otazok ano-nie

 • Zdenko Janov

  JE TO HOAX!!!
  ZA PRIJATIE HOVORU SA NIKDY NEPLATÍ. Jedine v roamingu, za bežné tarifné ceny vášho operátora. Je možné prijať hovor NA ÚČET VOLANÉHO, to ste ale vopred upozornení operátorom, či chcete takýto hovor prijať!!!
  Nejaké info presne o tomto konkrétnom hoaxe už z februára tohto roku:
  http://hoax.sk/hoax/emailom-siriace-sa-klamlive-varovanie-pred-cislom-420-477-100-111/
  PS pre nechápavcov: Roaming neznamená prijať číslo zo zahraničia v domácej sieti. Ale prijať akékoľvek číslo v cudzej krajine simkartou môjho "domovského" operátora.
  PS2: Opýtajte sa na toto svojho operátora (na predajni, na infolinke...). Dostanete veľmi podobnú odpoveď tej mojej. A nebojím sa podpísať pod skutočným menom.

  • Anonym

   nemudruj ale radšej poriadne čítaj že tam nepíše o tom že ti stiahne peniaze za hovor ale na to že zmanipulujú hovor a pustia ti nahrávku že si súhlasil s vyplatením faktúry kt. ti pošlú

   • buko1

    A ty poriadne čítaj to, čo sa píše v odkaze.... Celé je to len snaha zlikvidovať jednu firmu a skončila zhruba pred dvoma rokmi.....

    • miso kovac

     máš pravdu. je to len snaha jedneho mladeho Čecha, čo sa vola Ondrej, o zlikvidovanie jednej firmy, mali nejake nezhody. viac neviem. riesila to aj policia. niekde to uz preberali. nejake forum pre IT. viac neviem a odporucam viac hladat na webe.

 • jano

  no to je mi teda rada do života - nezdvihať cudzie čisla. toto bolo snaď ironicke, p.Diveky 🙂

  • článok mi zaslal kamarát, tak ako píšem na začiatku článku. Ja som ho netvoril Janko 🙂 Ja dvíham aj cudzie čísla, akurát sa nedám na nič podobné nikdy nachytať.

 • sam naviem

  je to pekne ako sa davu neviny ludia oblbnut ale ty ktori maju novsie mobilne telefony tak si mozu zadarmo stiahnut aplikaciu ze kazdy hovor sa mu automaticky nahrava tiez na telefon ci primanie hovoru alebo ak dotycny sam vola

Pridaj komentár