Facebook like data

Mnoho užívateľov WordPress (ale aj webových stránok všeobecne) sa stretáva s tým, že ich stránka na facebooku zobrazuje zlý náhľadový obrázok. K zdieľanému článku úplne irelevantné, čo čitateľa určite nepritiahne, skôr odradí. Riešenie je v podobne takzvaných metadát, pomocou ktorých facebooku povieme, aké obrázky má zobraziť. Tie je možné pridať ručne do šablóny alebo použiť plugin.

A čím sa vlastnou líšia od tých v depozitári WordPress? Konať ho už nemusíte hľadať - máte ho pred sebou a navyše česky. Ďalej obrázok, ktorý pre facebook použije, nemusí byť iba ten náhľadový definovaný vo WordPress. Ak totiž žiadny nepridelíte, automaticky si nájde prvý v texte a použije ho. Rovnako dokáže nájsť aj youtube video a to použiť ako náhľadový obrázok.

V nastavení si potom môžete určiť, ktorý obrázok má byť predvolené a tiež sa definovať ako správca stránky, čím sa vám odkryjú niektoré prehľady na facebooku.

Hodnoty si nezabudnite otestovať na developers.facebook.com/tools/debug. Taktiež sa uistite, že v hlavičke nejaká og: dátumu už nemáte.

Odkaz na stiahnutie: wordpress.fabulator.cz/wp-content/uploads/facebook-like-data.zip

Ak by sa pri použití pluginu vyskytol nejaké problém, neváhajte napísať do komentárov. Ak vás napadá nejaké vylepšenia, urobte to isté.

Komentáre

komentare

Žiadne Komentáre

Pridaj komentár

1 Spätný odkaz

  1. Peter Divéky - Facebook like data | Peter Divéky